Nápověda

Tento web je věnovaný všem druhům míchaných nápojů. Alkoholickým i nealkoholickým. Podle definice je míchaným nápojem nápoj, složený ze dvou nebo více tekutin. Koktejl je podmnožinou míchaných nápojů. Správný koktejl by měl vždy obsahovat lihovinu, sladidlo, vodu a bitter.

Informace v následujícím textu vám usnadní pochopení toho, jak tento web funguje.
 

ABV ABV (objemový alkohol) říká, kolik alkoholu (ethanolu) je v daném objemu alkoholického nápoje. Pokud je nápoj podáván s ledem, pak jsou zobrazeny dvě hodnoty. Nižší platí pro pomalé pijáky (počítá i s rozpuštěným ledem). Podle obsahu alkoholu jsou tři barevné kategorie nápojů: 0% (zelená), 1-20% (oranžová) a více než 20% (červená)
 

ColaRelativePrice U každého nápoje se můžete potkat s údajem CRP (ColaRelativePrice). Toto číslo udává poměrovou cenu v porovnání s 0,5 litrovou láhví Coca Coly. Pokud je například u nápoje hodnota 3,5 tak to znamená, že bude stát přibližně 3,5 krát více než 0,5 litrová láhev Coca Coly. V CRP jsou zahrnuty pouze průměrné ceny tekutin, použité k přípravě nápoje.
 

volume Objem daného typu sklenice se může lišit. Proto si můžete u každého receptu zvolit objem sklenice. Objemy ingrediencí se ihned přepočtou.
 
 

parts Pokud potřebujete zjistit jaký je poměr dané ingredience v nápoji, jednoduše na ni najeďte kurzorem.
 
 

tools V pravém horním rohu je u každého nápoje pomocí ikonek zobrazeno, jaké nástroje budete k přípravě nápoje potřebovat.
 
 

favorites Pokud jste na webu zaregistrovaní, pak máte možnost přidávat jednotlivé nápoje do svých oblíbených.
 
 

stars Pokud jste registrováni můžete také hodnotit jednotlivé nápoje kliknutím na odpovídající hvězdu.
 
 

stars-personal Pokud daný nápoj ohodnotíte, pak se vedle hvězd ukáže vaše volba. Můžete ji samozřejmě kdykoliv změnit.
 
 

origin V pravé horní části stránky je tlačítko s rozbalovacím menu. Zde naleznete volby pro registraci / přihlášení, nastavení a volbu jazyka.
 
 

bubble Registrovaný uživatel si může nastavit preferovanou jednotku objemu, a objem pro každý typ sklenice.
 
 

list Pro jednotlivé ingredience jsou uvedeny potenciální alergeny. To samé platí i pro recepty.